Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tygr (Panthera Tigris)

 

Tygr na rozdíl od našich domácích koček miluje vodu. Často se koupe a bez problému přeplave i široké řeky nebo jezera.

ŠELMY POZEMNÍ (Fissipedia)

Téměř všechny šelmy se živí lovem živé kořisti - mnohé z nich proto člověk označil jako nelítostné bestie. To je jeden z důvodů, proč je nemilosrdně a téměř fanaticky pronásledoval a leckdy ještě pronásleduje. Ve velké části Evropy úplně vyhubil medvěda, rysa i vlka. Přitom žádné z těchto zvířat není zlé. Potřeba lovit je jim předurčená a musí zabíjet, aby se měla čím živit. Nedělají nic jiného než ropucha, která spolkne brouka, nebo kos, když ze země vytáhne dešťovku. Koneckonců i my si dáme rádi k obědu do růžova propečené kuřátko. Šelmy mají kromě toho v přírodě nezastupetelnou funkci ,,zdravotní policie". Za oběť jim totiž obvykle nenapadnou zdraví, silní jedinci, ale zvířata nějak oslabená nebo nemocná. Tím jednak omezují možnost šíření chorob, jedincům, aby své nevhodné vlastnosti přenášeli dále na potomstvo. Šelmy se tak starají, aby populace ostatních živočichů byly v co nejlepším stavu. Ve svém vlastním biotopu nikdy nevyhubí jiný živočišný druh - to dovede jenom člověk. Šelmy tedy velkou měrou pomáhají udržovat přírodní rovnováhu.

Můj příspěvek: jestliže jste v přírodě a to jak na zemi, tak i pod vodou jste tam pouze na návštěvě. Tak tedy se podle toho chovejme i my ( lidé). Zvířata mají ,,rozum", i když lidé tvrdí opak. To je jen naše myšlenka

 

 

 

 

 

 

Gepard

 

Štíhlý dlouhonohý gepard připomíná svým vzhledem spíše chrta než kočku. Na kořist nečíhá jako jiné kočky, ale přiblíží se do její blízkosti a pak ji dostihne bleskurychlým sprintem. Gepardi dokáží běžet více než 100 Km/hod. a jsou nejrychlejšími běžci na světě! Původně se gepard vyskytoval v celé Africe, Arábii a Indii. V Asii byl již pravděpodobně úplně vyhuben a podobně se mu vedlo i ve značné části Afriky. Poměrně nejlépe se mu daří v národních parcích ve východní Africe, kde zatím nachází dobré životní podmínky a jeho stavy jsou tu stabilní.

 

Náhledy fotografií ze složky Animals

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Animals

(S. Bullock, 2. 2. 2008 17:13)

Very Good. I love animals too.

Animals

(Jane G., 2. 2. 2008 17:12)

Výborně Terko - Very Good Tess

Animals

(Jap., 20. 10. 2007 15:24)

Nezapomeňte, že v přírodě jste na návštěvě a ne u sebe doma!!